• 19.8. - 1.9.2018

  1.9. - 14.9.2018

  16.9. - 30.9.2018

 • Deník LOP (19.8. - 1.9.2018)

  Den 1. 19.08.2018

  Po příjezdu do hotelu po 14tý hodině sme se ubytovali, vybalili a chystáme se na večeři v 17:30 a pak se projdeme po okolí a nadýcháme se čerstvého tatranského vzduchu. Zítra nás čeká vstupní vizita a hlavně seznamka.

  Den 2. 20.08.2018

  Budíček byl nejtěžší pro starší chlapce, ty byly po první noci úplně rozbitý. No na druhý straně ty mladší byli vzhůru dřív než vedoucí. Snídaně jsou tu moc dobré, všichni snědli všechno, co jsi naložili. Po snídani nás čeká vizita s doktorem a kreslení chatkových tagů. Pak si zahrajeme nějaké hry, chlapce nejvíce baví hide and seek (schovka) a holky baví fotit se na instagram. Schovku jsme včera hrály až do večerky a bylo moc těžké je přesvědčit že už je moc hodin a další si zahrajeme zítra. Zatím jsou všichni hodní.

  Po oběde jsme šli na procházku kolem Štrbského plesa. Počasí bylo střídavé, chvíli pršelo a chvíli nám bylo teplo. Po prvé jsme použili pláštěnky (někteří). Po procházce jsme šli na večeři a pak se rozdávali léky. Vedoucí prošli pokoje a zjistili, že je třeba zavést bodování úklidu pokojů. Pak měli děti hodinu čas na úklid. Večer se chystáme na nějaký společenské hry, aby se všichni seznámili a když výjde pěkné počasí budeme hrát schovku.

   

  Den 3. 21.08.2018

  Vstaly jsme brzo, protože byla před námi dlouhá cesta do hor. 7:20 jsme měli snídani a pak jsme se vypravili na Jamské pleso. Cesta byla dlouhá, trvala nám něco přes 4 hodiny, ale výhled stál za to. Po čas celého výletu na Jamské pleso si děti hodně fotili okolí, tak se doma tešte na fotky. Poté jsme měli oběd, kde jsme načerpali energií na sportovní den, který se konal dole na hřišti. Také jsme tam měli i dechové cvičení při kterém jsme se trochu zapotili. A tohle všechno jsme zvládli v jeden den, takže se cítíme trochu ospalí, ale ještě nám zbyli síly na vybíjenou v tělocvičně.

  Den 4. 22.08.2018

  Další den, co jsme brzo vstávali. Na překvapení vedoucích byli všechny děti vzhůru v čas, protože včera po těžkém dni zaspali kolem desáté večer, takže měli dost sil, pro dnešní den. Ráno, hned po snídani jsme šli pěšky dolů na stanici, kde nám v půl desátý jel vlak. Ve vlaku jsme strávili takřka hodinu a půl. Jeli jsme do Tatranské Lomnice. Tam jsme měli něco přes hodinu volno a nakoupili jsme si nějaký věci a dárečky pro rodiče. Pak jsme šli do hotelu v Tatranských Matliaroch. O jedné jsme měli zarezervovaný bazén. Přišli jsme před dvanáctou a tak jsme si zahráli vybíjenou. Naštěstí se nikomu nic nestalo. V bazénu jsme strávili hodinu, kde jsme se pořádně vyřádili. Vlak zpět do hotelu nám jel o půl čtvrtý. Měli jsme to vypočítaný přesně na večeři. Poté byl volný program. Starší kluci šli do posilovny a mladší hráli vybíjenou na dvoru. Večerka byla opět v půl devátý.

  Den 5. 23.08.2018

  Dnešek začal stejně, jako vždy. 6:45 budíček a pak v 7:20 snídaně. Na snídani jsme měli pečenou slaninku, párky, klobásky i ovoce s nutelou. Po snídani jsme šli zpátky na bungalovy, kde jsme si pobalili potřebné věci na dlouhou tůru na Popradské pleso. Cesta byla nádherná, udělali jsme kopec fotek. Cestou jsme střetli pár turistů, který tam taky mířili. Po dvou hodinách jsem dorazili na pleso a tam jsme měli 45 minut rozchod, aby jsme si mohli prohlídnout obchůdky. Pak jsme šli zpět po jiný cestě, která už nebyla tak dlouhá. Šli jsme po cyklostezce. Vrátili jsme se přesně na oběd. Když jsme se najedli, měli jsme sportovní den spolu s dechovým cvičením. Po večeři jsme se mohli rozhodnout, jestli chceme jít na diskotéku a nebo s vedoucím Míšou na hřiště zahrát vybíjenou a fotbal. Většina kluků šla na hřiště a holky na diskotéku. Na hřiště pak za námi přišel i číšník Martin, se kterým jsme si zahráli fotbal a který taky rozhodl o vítězovi tím, že vstřelil vítězný gól. Když se už začalo stmívat, šli jsme se kouknout na diskotéku. V půl devátý jsme to všechno ukončili a byla večerka.  

  Den 6. 24.08.2018

  Dnešní den začal o cosi líp, proto že jsme věděli hned z rána, že nejdeme na dlouhou tůru. Šli jsme jenom na můstek. Taky to byla makačka. Hlavně na stehna. Pár lidem to dělalo trochu problém, no společně jsme to všichni zvládli. Výhled z můstku byl nádherný, těšte se na fotky. Bylo krásně vidět hotel i Štrbské pleso. Za odměnu jsme pak šli nakupovat dolu do města. Nakoupili jsme nějaký dárky ale i sladkosti. Dolů ve městě nás potkal déšť, který naštěstí netrval moc dlouho. Když jsme se vrátili jsme měli oběd. Po oběde jsme zůstali na Wi-Fině v hotelu. Pak v 15:00 jsme měli turnaj ve vybíjené. Rozdělili jsme se na 4 týmy, dva byli menší děti a dva větší. Naštěstí byl turnaj bez zranění. Skončili jsme v 17:00 a šli jsme na večeři. Po večeři jsme měli večerní program. kde jsme si vyráběli čelenky. V 20:30 jsme zalehli do postelí a spali.

  Den 7. 25.08.2018

  Sobota, víkend, konečně trochu zvolnění. Po snídaní jsme se šli projít po okolí. Přešli jsme přes jezera lásky, nové Štrbské pleso a pak, když jsme šli přes město, měli jsme půl hodiny na menší nákup v supermarketu. Vrátili jsme se před obědem. Když jsme se najedli, šli jsme na Wi-Fi. Vedoucí zatím stahovali hudbu na večerní diskotéku. Po oběde jsme si trochu zasportovali, někteří venku a někteří v tělocvičně. Potom jsme šli na večeři a jak jsem říkal, večer byla diskotéka, která trvala až do večerky.

  Den 8. 26.08.2018

  První, úplně volný den. Celý den tady pršelo a byla velká mlha, že nebylo vidět ani na krok. Po snídani jsme ještě zůstali na Wi-Fi a pak jsme šli zpět na chatky. Trochu jsme se prospali a ti, kteří nebyli unavený se mohli dívat na televizi. Pak byl oběd v půl jedné jako obvykle. Po oběde bylo zase volno a kdo chtěl, mohl jít do tělocvičny, kde jsme hráli fotbal až do večeře. Po večeři jsme zůstali na Wi-fi a pak jsme měli oslavu v tělocvičně, kde jsme si dali dětský šampaňské a dort. Po oslavě jsme měli after party u kluků z chatky "I", který si pro nás připravili nějaký pohoštění. V půl devátý jsme to všechno ukončili a poslali děti zpět na chatky.

  Den 9. 27.08.2018

  Dnešní den jsme zase začali budíčkem v 6:45. Po snídani nás čekala jedna z nejkrásnějších túr a to túra na vodopád skok. Počasí nám nejdříve moc nepřálo, bylo mnoho mlhy a nebylo moc dobře vidět, ale jakmile jsme se dostali do trochu vyšší nadmořské výšky, tak mlha zůstala pod námi a obloha byla krásně modrá. Vrátili jsme se v půl jedné a v jednu jsme šli na oběd. Po obědě jsme měli regeneraci v sauně a ve vířivce a ti, kteří nechtěli, mohli jít sportovat. Po regenerací jsme šli zaplnit naše žaludky na večeři, kde jsme měli dukátové buchtičky. Po večeři jsme zůstali chvíli v hotelu na Wi-Fi a potom jsme se vrátili do chatek. O sedmé bylo bodování pokojů a my jsme se zatím dívali v tělocvičně na film.

  Den 10. 28.08.2018

  Dnes jsme se probudili do krásného rána. Před snídaní nám jako vždy vedoucí tábora řekl program na dnešní den. Hned, jak jsme se najedli jsme šli dolů do města, kde jsme měli 2 hodiny rozchod. Mohli jsme si nakoupit dárky domů a také jít na poštu a poslat nějaké pohlednice. Před 12tou jsme měli sraz. Jeli jsme zpátky na hotel, kde jsme měli chvíli volno a pak jsme měli orientační běh. Děti byly rozděleny do skupin, dostali mapky do rukou a museli podle vyznačených míst na mapce hledat ukryté odkazy, které musely co nejdříve přinést do cíle. Trať měla kolem 1 a půl kilometru. První tým dorazil po 12ti minutách. Po této disciplíně jsme šli na večeři a po ní bylo karaoke, při kterém se děti zabavili. Zjistili jsme, že máme i pár dobrých zpěváků. Karaoke skončilo před večerkou. A takový byl náš den.

  Den 11. 29.08.2017

  Dnes nás čekal celodenní výlet. Snídaně jsme měli o něco dříve, abychom se stihli přichystat, protože už v 8:00 na nás čekal pod hotelem autobus. První výlet byl do Belianskej jeskyně. Cesta nám trvala autobusem cca 45 minut. Zaparkovali jsme pod jeskyní na parkovišti. Odtud jsme museli vyjít pěšky až při jeskyni. Celá ta cesta byla do kopce a trvala nám asi 25 minut. Koupili jsme si lístky a šli jsme s paní z jeskyně dovnitř. V jeskyni nám vyprávěla různé legendy, ukazovala nám zajímavosti a také vchod, kterým se jeskyně našla. Celá prezentace jeskyně byla pěkná, jen škoda, že jsme nemohli fotit. Fotit měli povoleny pouze dva vedoucí, ale ty fotky nejsou tak hezké, jak to bylo ve skutečnosti. Celá ta prezentace trvala asi 70 minut a pak jsme šli zpět na parkoviště, které již bylo přeplněné auty. Druhý výlet byl na Tatranské Matliare, kde jsme si poskákali na trampolíně a také jsme se koupali v bazénu. Vrátili jsme se kolem 16:00 a od tehdy jsme měli volno. Do večeře jsme byli na chatkách a po večeři jsme zůstali v hotelu na Wi-Fi. Večírka dnes bude také v 21:30.

  Den 12. 30.08.2018

  Dnes jsme opět začali ráno budíčkem v 6:45. Připravili jsme se na snídani a po snídani jsme měli výstupní vizitu s doktorem, který děti přehlédl a zkontroloval jejich zdravotní stav. Děti, které prošli kontrolou mohli začít kreslit své zážitky z Tater na papír. Pak jsme měli oběd a po obědě jsme šli na sportovní hry na hřiště, kde jsme hráli vybíjenou. Byli jsme tam až do večeře a po večeři začala příprava kostýmů na karneval, který jsme měli v tělocvičně od 19:00 do 21:00. Měli jsme i dort a pak diskotéku v kostýmech. Po ukončení karnevalu byla večírka a všichni šli spát. Zítra nás čeká úklid pokojů a příprava na sobotní cestu domů.

  Den 13. 31.08.2018

  Dnes byl poslední den v LOP. Ráno jsme šli do města si nakoupit poslední dárky. Cestou zpět na hotel jsme trochu zmokli, tak jsme šli všichni do sprchy a dali si osušit věci. Po obědě jsme se začali připravovat na odchod. Balili jsme si věci, uklízeli a ti, který se již sbalili mohli jít do hotelu na Wi-Fi a hrát kulečník. Do večera už byl volný program. O 19:00 jsme měli vyhodnocení celého tábora. Rozdávali se různé diplomy, například za nejčistší pokoj, nejkrásnější kresbu z tábora, nejkrásnější masku na karnevalu ale i za sportovní výkony z orientačního běhu a sportovních dní. Po rozdání všech diplomů se rozdali sladkosti každému a potom následovala diskotéka, na které jsme byli až do 20:30, kdy už museli jít děti spát.

  Pomoc s překladem: Adam Eliáš (10 let)

 • Deník LOP (1.9. - 14.9.2018)

  Den 1. 01.09.2018

  Po příjezdu do hotelu po 14té hodině jsme se ubytovali, vybalili a chystáme se na večeři v 17:30. Mezitím jsme se snažili seznámit se s okolím a novými vedoucími. Zítra nás čeká vstupní vizita a hlavně seznamka.

  Den.2 02.09.2018

  Po brzkém a náročném vstávání jsme měli porci vydatné snídaně. Následovala procházka kolem štrbského plesa, která trvala hodinu a půl. Mezitím jsme měli nějaký čas na rozchod, kdy jsme si mohli nakoupit v potravinách nebo v stáncích nějaké suveníry. Po obědě jsme všichni absolvovali vstupní vizitu u doktorky a sestřičky. Poobědě jsme absolvovali s našim vedoucím dechové cvičení. Den jsme zakončili v tělocvične, kde jsme se všichni jeden po jednom seznámili zábavnou formou a zahráli jsme si .

   

  Den.3 03.09.2018

  Všichni jsme se od rána moc těšili ,protože po snídani nás čekala naše první túra. Čekal nás výstup k vodopádu Skok, který trval zhruba hodinu a půl. Cesta nám uběhla rychle, během které jsme si udělali mnoho fotek. Když jsme došli k vodopádu, měli jsme půl hodiny, během které jsme si pofotili vodopád a pokochali se výhledem. Po vydatném obědě jsme měli chvíli čas a pak poobědě začali dechová cvičení, které jsme zakončili míčovými hrami a kreslením jmenovek. Večerní animační program pozůstával z vyrábění stromu života a pro starší kluky byla možnost jít do posilovny.

   

  Den.4 04.09.2018

  Dnešní den začal menšími přeháňkami, tak jsme zvolili menší tůru na skokanský můstek. Výstup byl náročný, ale za to krátký a všichni to hrdinsky zvládli. Z můstku jsme měli krásný výhled a nádherné fotky. Po tůře jsme šli na trhy, kde jsme měli rozchod, abychom jsme si koupili nějaké jídlo anebo sladkosti. Po obědě jsme měli připravený poobědnější program v tělocvičně, které si nachystaly dvě animátorky. Rozdělili jsme se na dvě skupiny podle výšky a každá skupina měla připravené jiné hry. Skupina nižších členů si kreslila nejlepší zážitek z Tater. Skupina vyšších členů hráli různé typy míčových her a workoutu a byli zařadení do týmu podlě fareb.. Všem se to hodně líbilo. Pak jsme měli hodinu na oddech. I když jsme měli těžší den, večer šli starší kluci do posilovny a zbytek dětí hrálo vybíjenou. A pak jsme šli spát. :)

  Den.5 05.09.2018

  Dnešek začal jako vždy: 6:45 budíček a 7:15 snídaně. Pak jsme se šli projít na Jazero lásky. Cestou jsme se zastavili na výhled na Nízké Tatry. Tatry jsme neviděli, protože všude byla mlha. I tak se nám výhled na mlhu líbil. Cestou zpátky nám trochu pršelo. Ale jinak jsem si to nádherně užili. Pak jak jsme došli na pokoje jsme po hodine a půl šli na oběd. Po obědě jsme si zašli do hotelu zahrát kulečník. Přibližně ve tři hodiny jsme šli do tělocvičny,tam jsme dohrávali míčové hry. Jak jsme dodělali program tak pro nás měli nachystané společenské hry.

  Den.6 06.09.2018

  Tentokrát jsme museli vstávat o 15 minut dříve , abychom jsme se připravili na celodenní výlet. Nejdřív nás čekal výstup do Belianskej jaskyne a pak vnitřní prohlídka, která trvala 70 minut. Vevnitř byla zima, ale nezabránilo nám to vychutnat si atmosféru jeskyně, kde jsme překonali 874schodů a přibližně 1,3km. Po prohlídce jsme šli do Tatranských Matliarov, kde jsme měli rezervovaný bazén. Předtím jsme měli čas se najíst a zahrát si míčové hry. Po vykoupání v bazénu jsme se vydali na cestu zpět. Po návratu jsme všicni byli unavení a proto jsme si šli lehnout. Den jsme zakončily chutnou večeří a nechyběly i večerní aktivity.

   

  Den 7. 7.9. 2018

  Dnešní den byl zatím nejnáročnější co se horské turistiky týče. Od bungalovů jsme vyrazali v 8:30 směrem k Chatě pod soliskem, která se nachází 1840m.n.m. Nahoře jsme se posilnily a nafotily pár fotek. Směrem dolů nás hnal fakt, že nás pronásledoval velký černý mrak.

  Nejvíce jsme se těšily na oběd, který byl opět ve stylu Švédských tolů. Po obědě následoval spánku plný odpolední klid xD.

  Odpoledne si pro děti jedna z vedoucích připravila Orientační "běh", kde zvítězily ti nejrychlejší. Den zakončiila discoparty, kam jsme pozvali DJ Šťěvy.¨

  Honza Nevěděl

   

   

  Den 8. 8.9.2018

  Dnešní ráno sme vstávali v 6:45 a pak jsme jeli na snídane v 7.15. Kedže byla sobota, mali jsme voľnejší deň. V 9:00 jsme meli sportovní hry s vedúcimi a taky dechové cvičení. Pak jsme měli výborný oběd který všem chutnal. Po obědě jsme šli na procházku do města, kde jsme nakupovali. Večer hned po večeři jsme šli na na DISCO. Všem se to moc líbilo.

  Den 9. 9.9.2018

  Po náročném týdnu se se neděle nesla v duchu oddychu. Do oběda jsme měli volný program, který jsme využili na spoznávaní se s kamarády. Každý pokoj se zabavil jinak. Venku se hrály míčové hry a vevnitř se sledovala televize. Všichni jsme si oddechli a líp se poznali. Po obědě jsme šli venku s vedoucími hrát míčové hry a po večeři jsme pokračovali ve volném programu. Měli jsme na výběr tělocvičnu, ping pong a posilku. všem se tenhle den moc líbil.

  Den 10. 10.9.2018

  Dnes jsme vstávali dřív, protože jsme šli na Popradské pleso. Odcházeli jsme v 8.15 a tůra byla kamenitá a dlouhá. Všichni jsme si udělali mnoho dobrých fotek. Popradské pleso se nám moc líbilo a měli jsme hodinu pauzu na hranolky a čaj. Pak jsme se vydali na cestu zpěť. Vedoucí Maťo nás vzal oklikou, abychom se unavili. Všichni jsme se v pořádku vrátili na chaty. Po vydatném obědě jsme unavení šli na sportovní hry a dechové cvičení. Večerní program nám připravila animátorka v podobě programu Pokoj baví pokoj.

  Den 11. 11. 9.2018

  Dneska jsme šli v 8.15 do Tatranskej lomnice. Jeli jsme tam dvěma šalinama. Když jsme tam dojeli, měli jsme čas nakoupit si jídlo. Pak jsme šli 25 min lesem do Tatranských Matliarov. Tam jsme se vykoupali v bazénu. Po oddechu a míčových hrách jsme se vydali na dlouhou cestu domů. Po večeři a oddechu jsme měli dechové cvičení a volný program v tělocvičně.

  Den 12. 12.9.2018

   

  Den 13. 13.9.2018

  Měli jsme poslední procházku po Tatrách spojenou s nákupy. Po obědě jsme se začali balit a pak jsme mohli jít do tělocvičny, posilky nebo hrát ping pong. Balení bylo zdlouhavé a nudné. Po večeři si pro nás vedoucí nachystali vyhodnocení všech disciplín. Oceňovaly se sportovní hry, úklid v chatkách, nejlepší maska na karnevalu, nejlepší turista a dítě co nejvíc pomáhalo. Pak jsme měli rozlučkovou diskotéku a posunutou večerku. Všichni brečeli.

  Den 14. 14.9.2018

  Ráno jsme se dobalili a pak jsme odnesli věci do telocvični. Vedouci nám rozdelili pasy a kartičky pojišťovny a mohli jsme jít poslední krát na wifi do hotelu a lúčili jsme se se všema.

 • Deník LOP (16.9. - 30.9.2018)